Astrofotografie Bíba.

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Astrofoto vybavení

Mé astrofotografické nádobíčko.


 

 

Jako první byl pro Astro fotografii zakoupen dalekohled newtonova tytpu Bresser Messier N-203/900 f4,5. Po  jistých problémech s tím to dalekohledem (Výměna okulárového výtahu, a pak podpásovka s optikou)bych tento dalekohled k astrofotografii nedoporučil.I když výrobce a distributoři tohoto teleskopu mluví jinak.Ale vše jsem zdárně vyřešil a po všech předělávkách vím že mám docela kvalitní dalekohled o parametrech 185/900, f/4,8.


Jako druhý dalekohled na astrofoto jsem si pořídil v srpnu 2008  Sky-Watcher 80/600 ED. Tento dalekohled jsem si zvolil kvůli kratšímu ohnisku  pro focení rozsáhlejších DSO.Je to ověřená kvalita za dobrou cenu. Jěště plánuju přikoupení rovnače pole  aby obrazové pole bylo rovné i v rozích snímaného pole což bez rovnače není.


Třetí a poslední dalekohled je refraktor SW-70/500 a slouží jako pointační dalekohled pro oba fotografické dalekohledy.


Dalekohledy jsou posazené na rovníkové Střední německé paralaktická montáži s naváděcím systémem SKYSCAN (Go-To).  Zatížení fotograficky až 15kg, vizuálně až 20kg.  Výškově stavitelný stativ na 1.75” nerezových nohách.K pointaci používám TVGuider - autopointer z TV kamery

Od ing.Martina Myslivce


 

Jako snímací techniku používám Canon 350D modifikovaný na astro pomocí filtru Baader ACF. Kterou mi provedl Martin MyslivecNo a tohle je můj kufr na všechno nezbytné co focení pořebuju. Jako je například MPCC koma korektor od firmy Baader.UHC-S filtr také od firmy Baader,ˇČasouvou spoušť a ještě spoustu drobných ale důležitých věcí.

 

 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.